Archiwum z 2014 r. - cz. I - Strona CAŚ

Idź do spisu treści

Menu główne:

Archiwum z 2014 r. - cz. I

Archiwum
24.06.2014 r. – Plakat i harmonogram VIII Festynu Rodzinnego "Razem do Lata, a także Festyn - Dzień Radości 2014 r.

Dnia 24 czerwca odbył się Festyn zorganizowany przez społeczność skupioną przy Kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Grupa Gryg’s  Dance – składająca się z 8 podopiecznych Centrum Aktywności Środowiskowej zaproszona była do zaprezentowania układów tanecznych podczas w/w wydarzenia.   Artystyczny team reprezentował się profesjonalnie za sprawą wcześniej zakupionych strojów tanecznych odpowiednich do stylu tanecznego. Oko widzów cieszyły także umiejętności dziewcząt. Uczestnicy festynu podsumowali występ dużymi brawami . Grupa Gryg’s Dance powstała stosunkowo niedawno, jednak za sprawą wielu prób i treningów pod okiem instruktora tańca – Pani Anny Chargot z DDK Bronowice tancerki osiągnęły wysoki poziom. 
21.06.2014 r. – II Zjazd Dużych Rodzin.

W sobotę 21 czerwca mieliśmy zaszczyt gościć w Centrum Aktywności Środowiskowej uczestników II Zjazdu Dużych Rodzin. Nasza placówka została wybrana i umieszona w oficjalnym harmonogramie zjazdu.
     Po oficjalnym powitaniu i krótkiej prezentacji naszej placówki przez Panią Kierownik Teresę Mankiewicz, przybyli uczestnicy podzieleni zostali według wieku na kilka grup. Najmłodsi otrzymali zadanie polegające na wykonaniu z masy solnej wizerunku kota, którego następnie trzeba było pomalować. Ogromnym powodzeniem cieszyły się zabawy animacyjne z chustą klanzowską. Nie zabrakło również zajęć sportowych – gry w piłkarzyki oraz gry w manzo. Młodzież ze szczególną uwagą zainteresowała się kącikiem modelarskim. Chętni mogli wziąć udział również w zajęciach cyrkowych organizowanych przez Fundację Sztukmistrze.
Na zakończenie można było spróbować swych sił w konkursie karaoke, a także skorzystać z komputerów na kafejce komputerowej.

Za udział w wydarzeniu otrzymaliśmy podziękowania z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podpisane przez Parę Prezydencką -- do obejrzenia w naszej Foto Galerii.
 
10.06.2014 r. – Dzień Dziecka w kinie Bajka.

Dnia 10 czerwca 2014 r. dzieci i młodzież z osiedla bloków socjalnych przy ul. Antoniny Grygowej 4B uczestniczyli w wyjściu do kina Bajka organizowanym z okazji Dnia Dziecka przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Lublin.  Tym razem był to film przyrodniczy wzbogacony efektami 3D.
Wychodząc z kina każdy z uczestników otrzymał niespodziankę. 
08.06.2014 r. - Festyn plenerowy przy ul. Abramowickiej.

W dniu 8 czerwca br. odbył się festyn plenerowy w Zajeździe, przy ul. Abramowickiej. 
W festynie uczestniczyły dzieci i młodzież z Centrum Aktywności Środowiskowej, które zaprezentowały przygotowany wcześniej pokaz taneczny.
Przejazd w obie strony został sfinansowany przez DDK "Bronowice" w Lublinie. Za występ artystyczny dzieciaki otrzymały upominki (bańki mydlane oraz słodycze).
 
07.06.2014 r. – Zabawy animacyjne.

W sobotę odwiedzili nasze Centrum Aktywności goście z Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA. Dla wszystkich chętnych mieszkańców osiedla bloków socjalnych przyul. Antoniny Grygowej zorganizowali oni szereg zabaw i gier animacyjnych. Można było spróbować swoich sił w budowaniu własnoręcznie zaprojektowanych konstrukcji ze specjalnych patyczków, dostępny był specjalny tor złożony z rur i łączników, do których można było wrzucać kolorowe piłeczki. Nie zabrakło również tradycyjnych zabaw z chustą klanzowską.
Działanie zostało zrealizowane w ramach programu SUWAK przez Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” w Lublinie.
31.05.2014r. – Festyn z okazji Dnia Dziecka.

W sobote zorganizowany został Festyn z okazji Dnia Dziecka. Głównymi organizatorami tegoż przedsięwziecia był Ruch Kobiet TR oraz Pani poseł Zofia Popiołek, rolę współorganizatorów pełniło nasze Centrum Aktywności Środowiskwoej, Stowarzyszenie Pomocy Terytorialnej w Lublinie oraz Rada Mieszkańców Bloków Socjlanych przy ul. Antoniny Grygowej 4.
    Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, które zostały przygotowane dla przybyłych dzieci i ich rodziców. Na szczęście pogoda dopisała dzięki czemu zabawa trwała aż do godziny 14.00.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej Foto Galerii.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za poprowadzenie i przygotowanie tak wspaniałego festynu.
30.05.2014r. – Wizyta studyjna gości z Ukrainy.

W związku z realizacją przez Miasto Lublin projektu partnerskiego pn. "Współpraca samorządów miast Równe i Lublin jako element rozwoju obszaru transgranicznego" nasza placówka została wybrana do prezentacji gościom z Ukrainy. Tematem przewodnim wizyty studyjnej były zagadnienia dotyczace ochrony zdrowia - polityki społecznej. Podczas spotkanie zaprezentowany został model i charakterystyka funkcjonowania Centrum Aktywności Środowiskowej w Lublinie.
26.05.2014r. – Piknik Rodzinny z okazji Dnia Matki.

W poniedziałek 26 maja odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Matki organizowany w ramach Obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin. Centrum Aktywności Środowiskowej występowało w roli gospodarza oraz organizatora, a Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” w Lublinie pełnił funkcję współorganizatora. Uroczystość objęta była również patronatem medialnym ze strony Radia eR w Lublinie.
 O godzinie 16.00 nastąpiło uroczyste otwarcie i powitanie zgromadzonych gości, specjalne życzenia usłyszały oczywiście zebrane mamy. Z przygotowanych atrakcji warto wymienić m.in.: stoisko kosmetyczne, malowanie twarzy, rozdawanie balonów. Równolegle na specjalnie rozstawionej scenie prezentowane były pokazy taneczne - m.in. pokaz tańca dzieci z DDK „Bronowice” pod opieką Pani Joanny Misiarz. Nie zabrakło również konkursów tanecznych,
w których nagrodą za uczestnictwo była możliwość skorzystania ze stoisk kosmetycznych. Swoimi umiejętnościami tanecznymi mogły się również pochwalić dzieci z osiedla przy ul. Antoniny Grygowej. 
Wyjątkowo ciekawe przedstawienie taneczne przygotowały tancerki z Teatru Tańca ES wraz Panią Renatą Pyszniak, która odpowiadała za choreografię. Uroczystość zakończył zespół dziewczęcy „Gryg’s Dance” z naszego osiedla przy ul. Antoniny Grygowej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej Foto Galerii.  
    
24.05.2014 r. – Podwórko Zabaw Niezwykłych.

Po raz trzeci wszyscy chętni mieszkańcy osiedla bloków socjalnych przy ul. Antoniny Grygowej 4 mogli wziąć udział w wydarzeniu pt. Podwórko Zabaw Niezwykłych. Tym razem pogoda dopisała i wszystkie atrakcje odbywały się na świeżym powietrzu, a były to m.in.: musztra wojskowa, pokazy sprzętu wojskowego (AK 47), wykonywanie bazy, wojskowy tor przeszkód, maskowanie. Gościem specjlanym był chor. rez. Pan Robert Polak "Borsuk", weteren misji zagranicznych.
Wydarzenie zorganizowane zostało przez Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” w Lublinie.
10.05.2014 r. – Podwórko Zabaw Niezwykłych.

W sobotę już po raz drugi wszystkie chętne dzieci z osiedla bloków socjalnych przy ul. Antoniny Grygowej mogły wziąć udział we wspólnej zabawie. Z licznych atrakcji warto wymienić zajęcia z dogoterapii, na których można się było poznać wiele ciekawych faktów na temat terapii z udziałem psów. Drugie zadanie polegało na wykonaniu pracy plastycznej – rezultaty można obejrzeć na zdjęciach. Podczas spotkania nastąpiło również wyróżnienie najwytrwalszych kolekcjonerów wpisów suwakowych – w nagrodę otrzymają oni bilety do kina.
Wydarzenie zorganizowane zostało przez Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” w Lublinie. 
09.05.2014 r. – Wizyta w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Lublinie.

W związku ze zbliżającymi się Ogólnopolskimi Obchodami Dnia Strażaka, nasi najmłodsi milusińscy z Centrum Aktywności Środowiskowej mieli niebywałą okazję uczestniczyć w pokazach i atrakcjach przygotowanych przez strażaków z Ośrodka Szkoleniowego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Na miejscu czekała na nas nie lada gratka  przejażdżka prawdziwym autobusem strażackim, z włączoną syreną. Po tej krótkiej, acz jakże emocjonującej jeździe, przyszedł czas na obejrzenie strażaków w zainscenizowanej akcji gaśniczej. To nie był jednak koniec, ponieważ nasi podopieczni zaproszeni zostali do środka budynku, gdzie mogli usiąść za kierownicą wozu strażackiego, przymierzyć hełm strażacki, a także obejrzeć jak wyglądają pomieszczenia, w których ćwiczą na co dzień strażacy. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, więc i my musieliśmy podziękować pięknie za wizytę, zapraszając jednocześnie wszystkich strażaków do odwiedzenia naszych świetlic ! 

30.04.2014 r. – Spotkanie z Panią Muzyką  „W mojej Ojczyźnie”.

W środę 30 kwietnia mieliśmy okazje gościć w naszym Centrum Aktywności „Panią Muzykę”, która to zorganizowała spotkanie pt. „W mojej Ojczyźnie” z okazji z zbliżających się świat majowych  1 maja  Święta Pracy, 2 maja  Dnia Flagi Narodowej oraz 3 maja  Święta Konstytucji 3 Maja. W związku z tym mieliśmy okazję wysłuchać patriotycznych piosenek
w wykonaniu „Pani Muzyki”. Dodatkową atrakcją był występ Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej, który to zaprezentował szereg narodowych oraz lokalnych tańców. Mogliśmy zobaczyć m.in. mazura, kujawiaka, walca, poleczkę, poloneza, a także typowo lubelskie jak cygan. Za choreografię odpowiedzialna była Pani Hanna Aleksandrowicz  kierownik artystyczny Zespołu, a całość spotkania poprowadziła Pani Mariola Zagojska (znana wszystkim jako „Pani Muzyka”)
      Na zakończenie wszyscy obecni widzowie zaproszenie zostali do zatańczenia poloneza oraz walczyka. Ostatnim punktem spotkania było wspólne zdjęcie wraz z naszymi gośćmi.
      Spotkanie odbyło się dzięki Dzielnicowemu Domowi Kultury „Bronowice” w Lublinie
i skierowane było do wszystkich mieszkańców osiedla przy ul. Antoniny Grygowej 4.
18.04.2014 r. – Świąteczne paczki z Hipermarketu Auchan w Lublinie.

Dzięki wydatnemu zaangażowaniu Pana Eugeniusza Bielaka – Przewodniczącego Zarządu Dzielnicy „Felin”, Centrum Aktywności Środowiskowej pozyskało wspaniałe prezenty dla uczestników świetlicowej grupy wsparcia nr 1  Kącika Kubusia Puchatka. Prezenty w postaci paczek świątecznych zostały nam przekazane bezpośrednio przez Pana Eugeniusza, a ufundowane zostały przez Hipermarket Auchan w Lublinie.
    W imieniu naszych podopiecznych składamy serdeczne podziękowania Panu Eugeniuszowi oraz Dyrekcji Hipermarketu Auchan w Lublinie.
15.04.2014 r. – Spotkanie Wielkanocne.

We wtorek 15 kwietnia 2014 r. odbyło się Spotkanie Wielkanocne. W tym roku jego organizatorami była Rada Mieszkańców Bloków Socjalnych oraz Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna Cztery Pory Roku. Centrum Aktywności Środowiskowej oraz Sekcja Pracy Socjalnej 23G pełniły rolę partnerów.
 Punktualnie o godzinie 15.00 w pięknie udekorowanej przez dzieci i młodzież sali nr 5 rozpoczęła się nasza uroczystość, na którą przybyło wielu znamienitych gości, wśród których należy wyróżnić Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Artura Mizińskiego. Urząd Miasta reprezentowała Pani Małgorzata Suchanowska, Radna Rady Miasta Lublin. Nie zabrakło również przedstawicieli służb mundurowych  Komendanta Komisariatu VI Policji w Lublinie, Pana Rafała Skoczylasa, Dzielnicowego VI Komisariatu Policji w Lublinie, Pana Andrzeja Czerniaka, Zastępcę Naczelnika Oddziału Północ Straży Miejskiej w Lublinie, Pana Roberta Tylegę, a także reprezentującego Wydział Żandarmerii Wojskowej w Lublinie, Pana Kapitana Grzegorza Grudniaka. Z ramienia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie obecna była Pani Edyta Bujalska-Pawlak, Zastępca Dyrektora ds. Pomocy Środowiskowej; Pani Maria Samulak, Główna Księgowa oraz Pan Norbert Pędziesz, Kierownik Działu Pomocy Środowiskowej. Nie zabrakło również przedstawicieli Filii nr 2 MOPR w osobach Pani Mirosławy Greguły, Kierownika Fillii nr 2 oraz Pani Bogumiły Jędrzejczyk, Kierownika Działu Świadczeń Filii nr 2. Pan Mirosław Sokołowski reprezentował kolejnego z naszych partnerów, czyli Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice”. Obecny był również Pan Eugeniusz Bielak, Przewodniczący Zarządu Dzielnicy „Felin”.
 Uroczystość prowadzona była przez przedstawicielki najstarszej świetlicowej grupy wsparcia Centrum Aktywności  Olę oraz Klaudię. Dziewczynki wspaniale wywiązały się z powierzonej im roli i w sposób bardzo profesjonalny i odpowiedzialny podeszły do tego zadania, tym samym tworząc przyjacielską i serdeczną atmosferę spotkania świątecznego. 
Przepiękne życzenia świąteczne złożył wszystkim obecnym Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Artur Miziński święcąc również znajdujące się na stołach potrawy.
 Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za zaszczycenie nas swoją obecnością i zapraszamy na kolejne spotkania w Centrum Aktywności.
07.04.2014 r. – Poczuliśmy wiosnę.

Na dworze coraz cieplej, uczestnicy najmłodszej grupy Centrum Aktywności, zaczynają chodzić na dłuższe spacery w poszukiwaniu wiosny. Przy ul. Antoniny Grygowej pojawiają się pierwsze kwitnące drzewa i krzewy  to doskonała okazja do obcowania z naturą. Starsze grupy również wychodzą na świeże powietrze, aby skorzystać ze słońca, przy okazji malując lub odbijając piłkę. Na to ostatnie zajęcie młodzież czeka już od dawna.
03.04.2014 r. – Warsztaty teatralne.

W czwartek 03.04.2014 r. odbyły się kolejne zajęcia teatralne. Młodsza grupa uczyła się tego jak operować lalkami i kukiełkami scenicznymi. Nie sądziliśmy, że jest to tak wspaniała zabawa. Starsza grupa miała okazję pobawić się kreatywnie. Zajęcia te pomagają właściwie wyrażać siebie, wprowadzają dużo śmiechu, jak również integrują grupę.
 Cykl zajęć zorganizowany został dzięki uprzejmości DDK „Bronowice”.
01.04.2014 r. – Impreza Prima Aprilis.

To nie żart, pierwszego kwietnia odbyły się zajęcia na wesoło. Początkowo podopieczni losowali duże zdjęcia swoich wychowawców i pracowników Centrum. Nie były to byle jakie fotki bo obiektyw aparatu uwiecznił wychowawców w niecodziennych, śmiesznych sytuacjach. Następnie w ruch poszły flamastry, włóczki, bibuła i kolorowy papier. W zabawie chodziło o stworzenie karykatury pracownika Centrum Aktywności. Efekty prac były zaskakujące. Wychowawcy dowiedzieli się o sobie wielu ciekawych rzeczy. Potem  uczestniczyliśmy w zabawie kreatywnej wspólnie opowiadaliśmy historię, w danym momencie trzeba było wtrącić wylosowane przez siebie zdanie, przez to było bardzo śmiesznie. Na sam koniec imprezę uświetnił występ kabaretu „Pomimochodem”, który swoimi skeczami rozbawił nas do łez. Do końca dnia pozostawaliśmy w mega dobrym Prima Aprilisowym humorze.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez DDK „Bronowice” i studentów animacji kultury. Serdecznie dziękujemy.
Marzec 2014 - Piąty numer Gazety Osiedlowej "Grygowej News"

Przedstawiamy piąty numer naszej gazety osiedlowej - "Grygowej News".
29.03.2014 r. –  Rodzinne Warsztaty Cyrkowe.

W sobotę „Fundacja Sztukmistrze” zorganizowała dla wszystkich mieszkańców osiedla bloków socjalnych przy ul. Antoniny Grygowej „Rodzinne warsztaty cyrkowe”. Już od godziny 11.00 wszyscy chętni mogli wziąć udział w świetnej zabawie, można było nauczyć się wielu ciekawych sztuczek – kręcenia diabolo, żonglowania pojkami, kręcenia dyskiem na kijku i wielu innych. Dzięki pięknej pogodzie warsztaty rozpoczęły się na terenach przyległych do Centrum Aktywności, a następnie przeniosły się do sali w naszym budynku i trwały aż do godziny 14.00.
14.03.2014 r. – Występy grup tanecznych.

W piątek wraz z dwiema instruktorkami tańca oraz Panią Dyrektor Aleksandrą Szulc-Chomą odwiedziły nas dzieci z Dzielnicowego Domu Kultury „Bronowice”. Były to trzy grupy taneczne – „Różyczki”, „Motylki” oraz „Stokrotki”, który wykonały wspaniałe układy taneczne dla zgromadzonej w Centrum Aktywności publiczności. Jako pierwsze zaprezentowały się nam najmłodsze dzieci – „Różyczki”. Jako drugie wystąpiły – „Motylki” , a na koniec najmniej liczna grupa, składająca się z 4 dziewczynek – „Stokrotki”. Wszystkie grupy zaprezentowały przepiękne tańce okraszone gromkimi brawami przez wszystkich zgromadzonych. Jako ostatnie wystąpiły dziewczynki uczęszczające do świetlicowych grup wsparcia Centrum Aktywności, które ćwiczą pod okiem Pani Ani Chargot z Dzielnicowego Domu Kultury „Bronowice”. Nasze uczestniczki zaprezentowały dwa układy taneczne i również zebrały gromkie brawa.
07.03.2014 r. – Dzień Kobiet w Centrum Aktywności.

W przededniu Międzynarodowego Dnia Kobiet, męska część uczestników świetlicowej grupy wsparcia, pod kierunkiem Pan Mirosława Sokołowskiego (DDK Bronowice), przygotowała niespodziankę dla płci pięknej. Podczas mini-show złożone zostały życzenia, odśpiewana specjalna piosenka, a także wręczono naszym dziewczynom i paniom upominki.
     Od męskiej części załogi wszelkiej pomyślności dla wszystkich pań w dniu ich święta.
07.03.2014 r. – Magia Teatru.

W piątek 7 marca mielismy zaszczyt gościć artystów z Teatru Realium w Lublinie wraz z Panem Piotrem Denisiukiem - iluzjonistą. Przygotowali oni dla zgromadzonych widzów show teatralno-iluzjonistyczne. Zaprezentowane zostały trzy sztuki - "Para idealna", "Papierkowa robota" oraz "Morderstwo przed pólnocą", a w przerwach między nimi można było doświadczyć "prawdziwej" magii. 
     Wydarzenie odbyło się dzięki Dzielnicowemu Domowi Kultury "Bronowice" w Lublinie, który był inicjatorem zaproszenia w/w artystów do Centrum Aktywności Środowiskowej.
03.03.2014 r. – Spotkanie Zespołu Okresowej Oceny Sytuacji Dziecka.

Pierwsze w tym roku Spotkanie Zespołu Okresowej Oceny Sytuacji Dziecka miało miejscu
w dniu 3 marca o godzinie 11.30 w budynku Centrum Aktywności Środowiskowej. Poświęcone ono zostało głownie podsumowaniu sytuacji naszych podopiecznych po pierwszym semestrze szkolnym. Jak zawsze obecni z nami byli pedagodzy ze szkól, do ktorych uczeszczają dzieci i młodzież ze świetlicowych grupa wsparcia Centrum Aktywności. (Szkoły Podstawowe nr 10, 23 i 27; Gimnazja nr 2, 15 oraz 19, a także Zespół Szkół nr 10 w Lublinie oraz 
Prywatne Katolickie Liceum i Gimnazjum im. ks. Kazimierza Gostyńskiego w Lublinie ). Nie zabrakło również przedstawicielki z Sądu Rejonowego Lublin-Wschod w Lublinie z siedzibą w Świdniku, dzielnicowego z VI Komisariatu Policji w Lublinie oraz przedstawicielki z Zespołu ds. pieczy zastępcznej i asysty rodzinnej. Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy za obecność.
02.2014 r. – "Dzielnicowe Laboratorium Kultury".

Dzielnicowe Laboratorium Kultury to cykl zajęć animacyjno-artystycznych skierowanych do dzieci i młodzieży z pięciu dzielnic Lublina (Bronowice, Czuby Południowe, Głusk, Hajdów-Zadębie, Za Cukrownią). Od początku lutego br. zajęcia realizowane są również w naszym Centrum Aktywności Środowiskowej i trwać będą, aż do grudnia 2014 r. (z wyłączeniem okresu wakacyjnego). Prowadzący, którzy wchodzą w skład Fundacji Sztukmistrze w Lublinie przyjeżdząją do nas raz w tygodniu i na półtoragodzinnych zajęciach realizują takie modyły jak: metody integrujące i aktywizujące grupę, techniki teatralne i taneczne, techniki cyrkowe (jak: manipulacja przedmiotem, żonglerka, ekwilibrystyka), budowa scenariusza i reżyseria, scenografia i kostiumografia, technika sceniczna oraz elementy wiedzy o teatrze i cyrku. Zajęcia skupiają się nie tylko na nauce poszczególnych technik, ale przede wszystkim na sztuce ekspresji za pomocą tych technik. Jest to pewnego rodzaju „laboratorium” bo pozwala spróbować nieznanego, włączać już znane dziedziny (jak np. teatr czy taniec), doświadczać nowych konstelacji, uczestniczyć w procesie twórczym. 
     Zajęcia są bezpłatne, a projekt sfinansowany został przez Urząd Miasta Lublin.
14.02.2014 r. – Walentynki.

W roku obecnym Dzień Zakochanych, zwany również Walentynkami przygotowany został przez dzieci i młodzież z dwóch najstarszych świetlicowych grup wsparcia Centrum Aktywności. Najpierw opracowany został harmonogram, rozdzielone zostały role, wyznaczeni zostali ochotnicy do prowadzenia gier i zabaw, a także specjaliści od nagłośnienia i oświetlenia. Główną atrakcją była dyskoteka walentynkowa, która zorganizowana została w specjalnie udekorowanej sali nr 5. Punktualnie o godzinie 16.00 nasi Dj’e (Mateusz i Daniel) rozpoczęli zabawę. Około godziny 17.00 wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali na drobny poczęstunek. Dodatkowymi atrakcjami były konkurencje walentynkowe oraz oczywiście najważniejszy moment, czyli rozdanie poczty walentynkowej !  Również najmłodsza grupa z Kącika Kubusia Puchatka włączona została w przygotowania do tego dnia. Dzieci pod czujnym okiem Pani Iwonki przygotowały piękne piernikowe serca. Zabawa w młodszej grupie rozpoczęła się troszkę wcześniej, ale była nie mniej intensywna!
29,30 oraz 31.01.2014 r. – Wyjścia na basen, do Teatru Muzycznego, wycieczka oraz ostatni dzień ferii zimowych.

Dzisiejszy dzień przyniósł nam niespodziankę w postaci wyjazdu do Teatru Muzycznegow Lublinie na spektakl baletowy „Królewna Śnieżka”. Jest to jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych bajek. Jej baletowa wersja jest również niezwykle popularna. Losy dobrej i pięknej, lecz niestety znienawidzonej przez złą macochę Śnieżki oraz siedmiu wesołych krasnali dostarczają dzieciom niezapomnianych emocji.
 Wyjazd na teatru możliwy był dzięki Dzielnicowemu Domu Kultury „Bronowice”, który był sponsorem biletów oraz zapewnił transport w obie strony.
Dla tych, którzy preferują bardziej aktywny styl spędzania wolnego czasu przygotowany został wyjazd na basen kryty w „Stefie H2O”. Obie grupy dzieci wróciły do Centrum około godziny 13.00.


W czwartek wyruszyliśmy na wycieczkę do stadniny koni „Bonanza” w Kalinówce. Mimo sporego mrozu dzieciaki świetnie się bawiły 
 na miejscu zorganizowany został mini kulig. Właściciel oprowadził nas także po stajni, gdzie trzymane są wszystkie konie, dodatkową atrakcją była możliwość krótkiej przejażczki konnej pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Na koniec zorganizowane zostało ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek !
Transport w obie strony autokarem zapewnił nam Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice”. 

W piątek ostatniego dnia ferii wyruszeliśmy na nasze ostatnie wyjscie zimowe do kina Bajka w Lublinie 
aby obejrzeć film pt. Wędrówki z dinozaurami”. Opowiada on o dwójce rodzeństwa spędzających wakacje z wujkiem  paleontologiem. Dzięki niemu zagłębiają się w świat prehistorii  poznają życie dinozaurów, ich walkę o przywództwo w grupie, o trudne chwile przetrwania, ale także piękną miłość i opiekę nad potomstwem.
24.01.2014 r oraz 27 i 28.01.2014 r. – Piąty dzień ferii, zaczynamy drugi tydzień ferii zimowych.

W piątek 24 stycznia wybraliśmy się do Kina „Bajka” w Lublinie na film pt. „Kraina lodu”. 
O godzinie 10.00 wyruszyliśmy autokarem* spod budynku Centrum Aktywności i już pół godziny później mogliśmy wygodnie usiąść w kinie i skupić się na wspaniałej bajce. Opowiada ona historię Anny, która wyrusza na wyprawę , by odnaleźć swoją siostrę Elsę - jej magiczna moc uwięziła królestwo Arendelle w okowach wiecznej zimy. W poszukiwaniach towarzyszy jej Kristoff i jego lojalny renifer Sven. 
 Po projekcji filmowej dzieci i młodzież zaproszone zostały do udziały w konkursie –  zadanie polegało na namalowaniu ulubionego bohatera obejrzanej właśnie bajki. Jedną z nagród (plakat) zdobyła uczestniczka świetlicowej grupy wsparcia nr 1. Do Centrum wróciliśmy około godziny 13.00 w doskonałych humorach ! 
 *Transport w obie strony autokarem zapewnił nam Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice”. 

W poniedziałek postanowiliśmy zostać na świetlicach Centrum Aktywności, gdzie również nie brakło atrakcji. Zorganizowany został m.in. konkurs karaoke, a także rozstrzygnęliśmy konkurs na „Najlepsze hasło ferii zimowych 2014” . Decyzja jury była jednogłośna –  wygrała propozycja Wiktorii Nagórnej – „Pełne szczęścia ferie mamy, gdy z Casiem wyjeżdżamy”

We wtorek zaplanowaliśmy wyjazd na lodowisko, niestety z powodów od nas niezależnych (awaria lodowiska) zmuszeni zostaliśmy do zmiany w harmonogramie. Na szczęście pogoda nam sprzyja, dzięki czemu możliwym było zorganizowanie wyjścia na okoliczne pagórki i jazda na sankach !
Po południu dla tych, którym ciągłe było mało sportowych wrażeń odbyły się tańce.
22-23.01.2014 r– Trzeci i czwarty dzień ferii.

Trzeci dzień ferii zimowych spędziliśmy również w sportowym stylu ! Tym razem wybraliśmy się na basen kryty w „Strefie H2O” przy Al. Zygmuntowskich 4. Dzieciaki i młodzież przez półtorej godziny doskonaliły swoje umiejętności pływackie. Mimo, iż nie są już dostępne dodatkowe atrakcje, takie jak jacuzzi  czy sauna, nikt z obecnych nie narzekał na nudę ! Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd na basen w przyszłym tygodniu.

W czwarty dzień ferii zorganizowany został przy współudziale z Dzielnicowym Domem Kultury „Bronowice” bal karnawałowy dla dzieci i młodzieży z osiedla bloków socjalnych przy ul. Antoniny Grygowej 4. Specjalnie na tą okazję uczestnicy świetlicowych grup wsparcia Centrum Aktywności przygotowali dekorację w dwóch salach. Bal prowadzony był przez profesjonalnych animatorów –  Pana Dawida Modrzejewskiego, Pana Arkadiusza Jarosiewicza oraz Pana Dominika Kosiorka z „Projektu WODZIREJ”, którzy przyjechali do nas dzięki Dzielnicowemu Domowi Kultury „Bronowice”. Punktualnie o godzinie 11.00 rozpoczęła się zabawa dla najmłodszych. Tańce, śpiewy oraz zabawy zorganizowane przez animatorów szybko wypełniły Kącik Kubusia Puchatka. Po dyskotekowych szaleństwach dzieci mogły zasiąść do stołu, gdzie mogły odpocząć oraz zjeść owoce, słodkości, a także napić się soku.
 W samo południe bal tanecznym korowodem przeniósł się do sali nr 5. Dyskotekowe rytmy od razu porwały młodzież do tańca, a kolorowe światła oraz sztuczny dym tylko spotęgowały wspaniałą atmosferę. Zabawa trwała aż do godziny 14.00. Również dla młodzieży nie mogło zabraknąć poczęstunku w postaci ciasteczek, świeżych owoców cytrusowych oraz chłodnych napojów. Warto podkreślić, że część słodkości otrzymaliśmy nieodpłatnie od Państwa Haliny i Tadeusza Pęzioł z Piekarni „Pęzioł” w Lublinie –  za co bardzo serdecznie dziękujemy ! 
21.01.2014 r– Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Jak co roku w naszym Centrum Aktywności Środowiskowej miało miejsce uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci i młodzież przygotowywały się do tego dnia już od dłuższego czasu – ucząc się piosenek, wierszyków oraz wykonując na zajęciach drobne upominki dla swoich Babć oraz Dziadków. Punktualnie o godzinie 14.00 w sali nr 5 rozpoczęła się cześć artystyczna. Pierwsi wystąpili najmłodsi uczestnicy z Kącika Kubusia Puchatka, recytując piękne wierszyki. Świetlicowa grupa wsparcia nr 2 i 3 przygotowała natomiast występ taneczny, który został okraszony gromkimi brawami. 
W dalszej części uroczystości dzieci zaśpiewały „Piosenkę dla Babci” – stworzoną na zajęciach muzycznych przy współudziale p. Mirka Sokołowskiego z Dzielnicowego Domu Kultury „Bronowice”. Podczas „burzy mózgów” pomysłom nie było końca –  tak kochane są nasze babcie. Najlepsze z nich p. Mirek spisał i skomponował do nich muzykę. Utwór przypadł szanownym Gościom do gustu. Dzieci za piękne wykonanie zostały nagrodzone gromkimi brawami i poproszone o bis. 
Specjalną niespodzianką zaskoczyły nas także „starszaki” z Kącika Kubusia Puchatka –  odegrały one scenkę teatralną, podczas której deklamowały wiersze. Część artystyczną zakończyło wręczenie własnoręcznie wykonanych prac przez dzieci swoim Babciom i Dziadkom. Zwieńczeniem uroczystości był poczęstunek w postaci słodkości oraz owoców.
 Z pewnością wszyscy seniorzy, którzy zaszczycili nas swoją obecnością na długo zapamiętają ciepłe i serdeczne słowa, które usłyszeć mogły od swoich wnucząt.
20.01.2014 r– Pierwszy dzień ferii zimowych.

Ferie zimowe rozpoczęliśmy na sportowo, wreszcie dopisała pogoda i spadł śnieg. Z samego rana wyruszyliśmy wiec na lodowisko „Biały Orlik” przy ul. Radzyńskiej 5. Dzieciaki świetnie się bawiły i choć mróz nie odpuszczał wróciły do Centrum Aktywności uśmiechnięte i zadowolone.
20.01.2014 r– Ferie zimowe 2014.

Od 20 stycznia br. rozpoczynamy zimowe ferie. Przez okres dwóch tygodni, organizować będziemy szereg wyjść i wyjazdów. Jak co roku nie zabraknie emocji sportowych, wydarzeń kulturalnych i wielu innych atrakcji. Na pewno nikt się nie będzie nudzil !

Zapraszamy do zapoznania się z dwa harmonogramami na pierwszy i drugi tydzień ferii.
09.01.2014 r– Roztrzygnięcie konkursu na "Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową".

W dniu 9 stycznia 2014 r. rozstrzygnięty został konkurs na „Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową”. Organizatorem przedsięwzięcia była Pani Anna Ligienza – Członek Rady Dzielnicy Felin oraz Lider Projektu „Akcja-Aktywizacja”
Honorowy patronat sprawował Prezydent Miasta Lublin – Pan Krzysztof Żuk.
 Oficjalna uroczystość wręczenia nagród, podziękowań i dyplomów miała miejsce w budynku Szkoły Podstawowej Nr 52 w Lublinie przy ul. Wł. Jagiełły 11.  
Na konkurs przesłaliśmy 7 prac, wykonanych pod kierunkiem instruktora terapii zajęciowej - Pani Zuzanny Walczak. Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Cieplak, Sandra i Wiktoria Nagórne oraz Emilka Kołtunik otrzymały wyróżnienie. Podziękowanie za uczestnictwo otrzymały również Emila Woźniak oraz Aleksandra Wójcik z grupy 13-17. W kategorii osób dorosłych drugie miejsce zajęła mieszkanka osiedla bloków socjalnych przy ul. Antoniny Grygowej – Pani Anna Wójcik.

Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i umożliwienie wzięcia udziału w konkursie.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego