Archiwum z 2016 r. - Strona CAŚ

Idź do spisu treści

Menu główne:

Archiwum z 2016 r.

Archiwum
16.12.2016 r. – X Spotkanie Opłatkowe "Bądźmy razem".

X Spotkanie Opłatkowe „Bądźmy razem” zorganizowane zostało w dniu 16 grudnia br. Liderem przedsięwzięcia była Rada Mieszkańców Bloków Socjalnych w partnerstwie z Centrum Aktywności Środowiskowej Filii Nr 2 MOPR w Lublinie oraz Sekcją Pracy Socjalnej Nr 23 G. Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie przed budynkiem Centrum Aktywności, gdzie powitani zostali przybyli goście. Część artystyczną w postaci jasełek bożonarodzeniowych przygotowały dzieci oraz młodzież, nasi podopieczni, pod kierunkiem wychowawców. Jasełka pt. „Święta w odsłonach kilku” przyjęte zostały przez zgromadzona publiczność gorącymi brawami. Po części artystycznej nastąpiło łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń, a następnie wszystkie osoby zaproszone zostały do środka na wspólne kolędowanie. Na zakończenie spotkania każdy z obecnych gości oraz mieszkańców wziął udział w degustacji przygotowanych potraw wigilijnych (karpia, ryby po grecku, racuchów, barszczu i bigosu wigilijnego oraz ciast.

Dziękujemy z całego serca naszym partnerom i sponsorom, dzięki którym mogliśmy przygotować wigilijny poczęstunek. Serdeczne podziękowania składamy:

  • Panu Janowi Sobiesiakowi za ufundowanie po raz kolejny wigilijnych karpi.
  • Pani Barbarze Chmielewskiej za ufundowanie po raz kolejny racuchów wigilijnych.
  • Komisariatowi VI Komendy Miejskiej Policji w Lublinie za ufundowanie po raz kolejny śledzi na świąteczny stół.
  • Straży Miejskiej Miasta Lublin za zapewnienie bezpieczeństwa na spotkaniu.
  • Firmie AGRAM S.A za ufundowanie warzyw na potrawy wigilijne.
13.12.2016 r. – Ubieranie choinki.

Działanie środowiskowe z inicjatywy Centrum Aktywności Środowiskowej, realizowane wspólnie z Jednostką Ratowniczo- Gaśniczą Nr 3 oraz Radą Mieszkańców Bloków Socjalnych przy ul. Antoniny Grygowej 4 w Lublinie. Celem powyższej inicjatywy była integracja mieszkańców przy wspólnym ubieraniu choinki. Ozdoby na choinkę zostały przygotowane przez osoby dorosłe oraz dzieci w ramach zajęć plastycznych. 
W ubieranie choinki aktywnie włączyli się strażacy straży pożarnej, dzieci i młodzież oraz dorośli mieszkańcy.
06.12.2016 r. – Wizyta Świętego Mikołaja.

Tradycyjnie, jak co roku w dniu 6 grudnia zawitał do nas Święty Mikołaj, który przygotował prezenty dla wszystkich dzieci oraz młodzieży uczęszczającej do Centrum Aktywności Środowiskowej. Święty Mikołaj chyba uznał, że nasi podopieczni byli bardzo grzeczni, gdyż liczba prezentów była ogromna. Dodatkową atrakcję w postaci paczek mikołajkowych przygotowali studenci I roku pracy socjalnej UMCS w Lublinie, które również osobiście wręczyli dzieciom.  
30.11.2016 r. – Spotkanie Zespołu Okresowej Oceny Sytuacji Dziecka.

W środę odbyło się ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie Zespołu Okresowej Oceny Sytuacji Dziecka. Obecni na nim byli pedagodzy ze szkół, wychowawcy oraz psycholog Centrum Aktywności, a także zawodowy kurator rodzinny oraz przedstawicielka z Działu ds. rodzinnej pieczy zastępczej i asysty rodzinnej. Spotkanie poświęcone było wymianie informacji dotyczących nauki w pierwszym semestrze roku szkolnego, jak również omówieniu sytuacji rodzinnej i wychowawczej podopiecznych placówki. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie.
25.11.2016 r. – Andrzejki.

Tegoroczna zabawa andrzejkowa zorganizowana została przy współpracy z wolontariuszkami, studentkami I roku pracy socjalnej. Tradycyjnie przygotowane zostały dekoracje w salach, a także drobny poczęstunek. Wolontariuszki przeprowadziły szereg konkursów związanych z tematyką andrzejkową, w których chętnie brały udział dzieci i młodzież. Zabawa była tak intensywna, że zabrakło czasu na zorganizowanie dyskoteki, ale postaramy się to nadrobić w karnawale!
18.11.2016 r. – Wieczornica patriotyczna oraz koncert.

Z okazji Święta Niepodległości obchodzonego corocznie w dniu 11 listopada, w Centrum Aktywności zorganizowana została Wieczornica Patriotyczna. Specjalnie na ta okazję przygotowana została prezentacja historyczna związana z powyższą tematyką. Udział przy jej tworzeniu miał jeden z uczestników Centrum Aktywności.
Drugim punktem spotkania był koncert w wykonaniu zespołu „Kształty słów” pt. „Nostalgia i jazz”, na którym obecne były dzieci oraz młodzież, a także wychowawcy. Koncert odbył się w ramach programu „Dzielnice Kultury” realizowanego przez Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” w Lublinie.
31.10.2016 r. – Zabawa Haloweenowa.

W przeddzień Święta Wszystkich Świętych zorganizowana została w Centrum Aktywności zabawa haloweenowa. Tradycyjnie już dzieci oraz młodzież przygotowały specjalne dekoracje, którymi ozdobione zostały sale. Dodatkową atrakcją było wspólne wykonywanie słodkich niespodzianek, a kulminacyjnym, długo oczekiwanym przez dzieci punktem programu była dyskoteka.    
14.10.2016 r. – Spotkanie informacyjno-doradcze.

Spotkanie skierowane było do wszystkich mieszkańców bloków socjalnych przy ul. Antoniny Grygowej 4 i dotyczyło bieżących problemów pojawiających się na osiedlu. Organizatorem była Rada Mieszkańców Bloków Socjalnych wraz z Centrum Aktywności Środowiskowej oraz Sekcją Pracy Socjalnej Nr 23 G. Obecni byli przedstawiciele admnistracji OZB Tatary oraz Straży Miejskiej Miasta Lublin. Na spotkaniu obecnych było 19 osób. 
28.09.2016 r. – Spotkanie Zespołu Okresowej Oceny Sytuacji Dziecka.

W środę odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie Zespołu Okresowej Oceny Sytuacji Dziecka. Obecni na nim byli pedagodzy ze szkół, wychowawcy oraz psycholog Centrum Aktywności, a także zawodowy kurator rodzinny oraz przedstawicielka z Działu ds. rodzinnej pieczy zastępczej i asysty rodzinnej. Spotkanie poświęcone było wymianie informacji dotyczących nauki w pierwszym miesiącu roku szkolnego, jak również omówieniu sytuacji rodzinnej i wychowawczej podopiecznych placówki. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie.
16.07.-31.08.2016 r. – Czwarty, piąty, szósty, siódmy, ósmy oraz dziewiąty tydzień wakacji.

Podczas kolejnych tygodni wakacji odbyło się szereg atrakcji dla dzieci oraz młodzieży. Zorganizowane zostało wyjście do kina Cinema City na film pt. "Szajbus i pingwiny".  W piątym tygodniu rozpoczeły się również warsztaty bębniarskie prowadzone, podobnie jak kontynuowane warsztaty tworzenia latawców przez Stowarzyszenie dla Ziemi. Ogromnym powodzeniem cieszyły się zabawy ruchowe zorganizowane przez pracownika Centrum Aktywności pt. "Wychodzą z cienia dzieciństwa wspomnienia" - był to cykl zabaw, które odnosiły się do czasów w których bawiły się nasze babcie oraz dziadkowie. W ramach projektu "Dzielnice Kultury" - edycja 2016 ruszył projekt pt. "Kolorowa Grygowa" - są to warsztaty artystyczne prowadzone przez absolwenta Wydziału Artystycznego UMCS, przeznaczone dla dzieci i młodzieży - efekty prac można podziwiać w naszej Foto Galerii !  Warsztaty prowadzone były osobno dla młodszej grupy oraz osobno dla młodzieży. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę.

Zdjęcia z warsztatów kulinarnych "Jak się robi cebularze" wykonane zostały przez fotografa z Kuriera Lubelskiego.

Rozpoczeliśmy przedostatni tydzień wakacji, w którym odbędą się m.in. ostatnie zajęcia prowadzone przez Stowarzyszenie dla Ziemi. Na ich zakończenie zorganizowana zostanie dla wszystkich uczestników wycieczka do Kazimierza Dolnego nad Wisłą (24.08).

Ostatnie trzy dni wakacji spędziliśmy bardzo aktywnie - 30 sierpnia Rada Mieszkańców Bloków Socjalnych przy ul. Antoniny Grygowej 4 zorganizowała wycieczkę do "Magicznych Ogrodów" dla dzieci i młodzieży, a 31 sierpnia zabraliśmy naszych uczestników do kina na film pt. "Jak zostać kotem".

Następne wakacje już za rok !!!

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramami wakacyjnymi.
27.06.-16.07.2016 r. – Pierwsze 3 tygodnie wakacji.

Nareszcie upragnione wakacje !!! Jak co roku przygotowaliśmy szereg atrakcji, nie zabraknie aktywnych form spędzania czasu w Grupach Wsparcia Centrum Aktywności, jak także różnych wyjść (baseny, mini-golf itp). W naszym budynku odbywać się będą również warsztaty tworzenia latawców prowadzone przez Stowarzyszenie Dla Ziemi. Ruszają również programy prowadzone w ramach projektu "Dzielnice Kultury" m.in.: "Warsztaty florystyczne dla dzieci i młodzieży" (każda sobota od 9.00 do 11.00) w budynku Centrum Aktywności Środowiskowej oraz "Warsztaty robótek ręcznych dla młodzieży i dorosłych" (od 12.07 do 22.11.16 r.).

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramami wakacyjnymi.
24.06.2016 r. – X Festyn rodzinny „Razem do lata”

Liderem tegorocznego, jubileuszowego X Festynu rodzinnego „Razem do lata” była Rada Mieszkańców Osiedla Bloków Socjalnych przy ul. Antoniny Grygowej w partnerstwie z Centrum Aktywności Środowiskowej oraz Sekcją Pracy Socjalnej Nr 23 G. Oficjalne otwarcie festynu nastąpiło o godzinie 14.00. Na scenie zaprezentowała swoje umiejętności cyrkowe młodzież oraz dzieci z Centrum Aktywności pod kierunkiem Fundacji Sztukmistrze. Nie zabrakło również występu muzycznego w wykonaniu najmłodszych uczestników. Swoje umiejętności taneczne pokazały również dziewczynki z Grupy Wsparcia Nr 2 i 3 Centrum Aktywności. Uwiecznieniem występów na cenie był koncert zespołu „Zabierz mnie za sobą”. Nie sposób nie wymienić również szeregu atrakcji, które odbywały się równolegle poza sceną. Na dzieci i młodzież czekał m.in.  dmuchany zamek oraz cymbergaj. Nie zabrakło dla nikogo również darmowego popcornu i waty cukrowej. Rada Mieszkańców Bloków Socjalnych  tradycyjnie przygotowała już kiermasz ciast oraz loterię fantową. Dla wszystkich gości przygotowany został poczęstunek w postaci pieczonych kiełbasek oraz napojów chłodzących. Swoje stoiska mieli m.in. Ośrodek Profilaktyki Nowotworów i Promocji Zdrowia z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej (możliwość zmierzenia tętna, wskaźnika BMI, poziomu cukru), Pogotowie Ratunkowe (2 ratowników medycznych, którzy w karetce prezentowali praktyczne umiejętności ratowania życia), Centrum Wolontariatu (malowanie twarzy), Fundacje z Sercem (szereg konkursów z nagrodami).
         Obecni z nami byli także przedstawiciele służb mundurowych- Policji (konkurs o ruchu drogowym), Straży Miejskiej (stanowisko znakowania rowerów) oraz Straży Pożarnej (pokaz wozu strażackiego). Dzięki naszym sponsorom (Panu Eugeniuszowi Bielakowi – Radnemu Rady Miasta Lublin oraz Panu Flawiuszowi Obrusiewiczowi – Przewodniczącemu Zarządu Dzielnicy Felin) udało się pozyskać aż dwie nagrody główne w postaci rowerów. Otrzymały je osoby wytypowane przez w/w sponsorów.
            Festyn zakończył się występem muzycznym zespołu muzycznego „Zabierz mnie ze sobą”
 
Gorąco dziękujemy wszystkim sponsorom, bez których nie udałoby się przeprowadzić w/w przedsięwzięcia:
 
  • Panu Piotrowi Kowalczykowi za objęcie X Festynu Rodzinnego „Razem do lata” honorowym patronatem,
  • Panu Eugeniuszowi Bielakowi, Radnemu Rady Miasta Lublin za ufundowanie roweru
  • Panu Flawiuszowi Obrusiewiczowi, Przewodniczącemu Zarządu Dzielnicy „Felin” za  ufundowanie roweru
  • Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Św. Jana z Dukli za ufundowanie soków i owoców,
  • Auchan Lublin za ufundowanie gadżetów na nagrody w konkursach,  
  • Państwu Halinie i Tadeuszowi Pęziołom z Piekarni „Pęzioł” w Lublinie za pieczywo oraz ciasta,
  • VI Komisariatowi Policji w Lublinie za ufundowanie napojów chłodzących,
  • Firmie Frigo Plus Duda za ufundowanie stanowiska z watą cukrową 
    i popcornem,
  • Firmie AGRAM S.A. za przekazanie owoców na kompot,
  • Firmie Pszczółka za przekazanie słodkości na nagrody,
  • Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Lublinie za przekazanie gadżetów na nagrody,
  • Fundacji z Sercem za przeprowadzenie szeregu konkursów i ufundowanie nagród,
  • Zakładom Mięsnym Cioczek S.A za ufundowanie kiełbasek oraz kaszanki na poczęstunek,
  • Firmie Herbapol S.A za przekazanie gadżetów na nagrody w konkursach    
  • Radzie Osiedla oraz mieszkankom za przygotowanie oraz prowadzenie kiermaszu z ciastami.
 
Równie gorąco dziękujemy naszym partnerom:
 
  • Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie – Wydział Prewencji,
  • VI Komisariatowi Policji w Lublinie,
  • Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie,
  • Straży Miejskiej Miasta Lublin.
06.06.2016 r. – Wyjazd do Kina "Bajka" w Lublinie.
 
Wyjście do Kina "Bajka" odbyło się z okazji Dnia Dziecka. Sponsorem wyjazdu był Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Lublin. Dzieci i młodzież obejrzały film w technologii 3D pt. "Kung Fu Panda 3". Na zakończenie projekcji każdy z uczestników otrzymał drobny upominek.
25.05.2016 r. Dzień Mamy.

Na tegoroczny Dzień Mamy nasi najmłodsi uczestnicy przygotowali występ artystyczny – dzieci recytowały wierszyki z życzeniami dla swoich mam. Każda mama otrzymała również od swoich pociech własnoręcznie wykonany na zajęciach w Centrum Aktywności prezent. Na zakończenie uroczystości dzieci wraz ze swoimi mamami wzięły udział we wspólnym karaoke.  
18.05.2016 r. Spotkanie z ekspertem.

Działanie wpisuje się w cykl spotkań z ekspertami skierowanych do osób dorosłych i młodzieży. Spotkanie dotyczyło szeroko rozumianej profilaktyki nowotworowej. Lekarz Jacek Mendocha - chirurg onkolog - specjalista zajmujący się na co dzień w/w zagadnieniami przedstawił zgromadzonym osobom zapisy Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, jak również najważniejsze zasady prowadzonego zdrowego trybu życia. Spotkanie odbyło się w ramach podjętej współpracy z Ośrodkiem Profilaktyki Nowotworów i Promocji Zdrowia z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Świętego Jana z Dukli.     
28.04.2016 r. - Spotkanie z ekspertem.

Działanie wpisuje się w cykl spotkań z ekspertami skierowanych do dzieci i młodzieży. Spotkanie miało charakter profilaktyczny.
Naszym specjalnym gościem był Ali, który jest studentem V roku Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i pochodzi z Arabii Saudyjskiej, rolę tłumaczki pełniła jego koleżanka, studentką III roku Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Studenci zaprezentowali zgromadzonym dzieciom oraz młodzieży prezentację dotyczącą problemu uzależnień oraz sposobów walki z nimi. Dodatkową atrakcją była również możliwość obejrzenia materiałów przygotowanych przez Alego na temat jego rodzinnego państwa. Na zakończenie spotkania nasz gość odpowiadał na pytanie zadawane przez naszych podopiecznych.
15.04.2016 r. – Spotkanie Wielkanocne.

Tegoroczne Spotkanie Wielkanocne zorganizowane zostało przez Radę Mieszkańców Bloków Socjalnych przy ul. Antoniny Grygowej 4B, we współpracy z Centrum Aktywności Środowiskowej Filii Nr 2 MOPR w Lublinie oraz Sekcją Pracy Socjalnej Nr 23G. Na uroczystości obecni byli mieszkańcy osiedla, a także zaproszeni przez nas goście m.in. duszpasterz z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Lublinie, a także kierownictwo Filii Nr 2 MOPR w Lublinie. Nie zabrakło również przedstawiciela ze współpracującej z naszym ośrodkiem Żandarmerii Wojskowej w Lublinie.
       Na spotkanie przygotowane zostały tradycyjne potrawy wielkanocne, w których wykonanie czynnie włączyli się pracownicy, dzieci oraz młodzież, a także mieszkanki osiedla, za co serdecznie i gorąco dziękujemy. 
22.03.2016 r. – Wyniki konkursu.
 
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza uczestniczka z Grupy Wsparcia Nr 2 – Sandra Nagórna, zajęła II miejsce w IX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. "Święta Wielkiej Nocy - tradycja i współczesność".
Na konkurs nadesłano 780 prac plastycznych, w kategorii - "Stroiki i ozdoby na stół", praca Sandry okazała się bezkonkurencyjna !
 
Serdecznie gratulujemy Sandrze oraz Pani Marlenie Piech - wychowawcy Grupy Wsparcia Nr 2 z Centrum Aktywności Środowiskowej.
15.03.2016 r. - Spotkanie Zespołu Okresowej Oceny Sytuacji Dziecka.
 
Po raz kolejny spotkaliśmy sie na Zespole Okresowej Oceny Sytuacji Dziecka. 
Wraz z wychowawcami Centrum Aktywności na spotkaniu obecni byli pedagodzy szkolni, kurator rodzinny, a także przedstawicielka działu ds. rodzinnej pieczy zastępczej i asysty rodzinej. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za obecność.
08.03.2016 r.   Spotkanie z ekspertem.

Spotkanie wpisuje się w cykl spotkań z ekspertami z różnych dziedzin. Z okazji Dnia Kobiet zaprosiliśmy do Centrum Aktywności specjalistki z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Św. Jana z Dukli. Nasi goście na co dzień pracują w Ośrodku Profilaktyki Nowotworów i Promocji Zdrowia, w związku z tym przygotowały szereg informacji na temat zapobiegania chorobom nowotworowym.  
22-26.02.2016 r.  Drugi tydzień ferii zimowych.

Drugi tydzień ferii zimowych również obfitował w wiele atrakcji, z najciekawszych warto wymienić wyjście do Hipermarketu Leroy-Merlin, gdzie dzieci i młodzież miały okazję przekonać się jak to jest być ogrodnikiem. Ich zadaniem było sadzenie kwiatów w przygotowanych wcześniej doniczkach. Nie zabrakło także wyjść dla osób aktywnych fizycznie – odwiedziliśmy kompleks basenów AQUA Lublin oraz lodowisko ICEMANIA. Uczestnicy najstarszej Grupy Wsparcia mieli okazję obejrzeć film pt. „Planeta singli” w kinie Cinema City w Felicity. Na nudę nie narzekali również ci, którzy pozostali w budynku Centrum Aktywności – chętni mogli wziąć udział w warsztatach informatycznych, projekcjach filmowych oraz różnorakich grach i zabawach. Pod koniec tygodnia odbyły się również ostatnie warsztaty muzyczne prowadzone przez Stowarzyszenie dla Ziemi, a ich efektem było wykonanie instrumentów muzycznych takich jak: bębenki, deszczownice oraz burzowce.
W okresie ferii zaprosiliśmy do współpracy także rodziców. W ramach warsztatów aktywnej zabawy, odbył się cykl spotkań rodzinnych. Dzieci wspólnie z rodzicami brały udział w zabawach, grach, zajęciach plastycznych i innych.
15-20.02.2016 r.  Pierwszy tydzień ferii zimowych.

Pierwszy tydzień ferii obfitował w wiele atrakcji, w których brały udział dzieci oraz młodzież 
z Centrum Aktywności. Jako pierwsze odbyło się spotkanie z przedstawicielem Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP, na którym uczestnicy mogli zdobyć m.in.: informację na temat aktywnych form poszukiwania pracy, pisania CV, a także aktualnych przepisów dotyczących młodych osób dopiero co wchodzących na rynek pracy. Równie ciekawe były dwa spotkania z funkcjonariuszami ze Straży Miejskiej Miasta Lublin. Były to warsztaty z aktywnej zabawy dla dzieci i rodziców. Pierwsze spotkanie przeznaczone było dla najmłodszych uczestników i dotyczyło zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym poprzez zapoznanie dzieci z podstawowymi przepisami ruchu, w tym umiejętności rozpoznania znaków drogowych, świateł, umiejętności poruszania się po drodze przy wykorzystaniu zestawu edukacyjnego o nazwie „Autochodzik”. Drugie z nich poświęcone było bezpieczeństwu – jak zareagować  w sytuacji nękania przez osobę nieznajomą, gdzie szukać pomocy w sytuacji zagrożenia, a także jak zachować się w sytuacji potencjalnie niebezpiecznej.
Odwiedzili nas także studenci IV roku medycyny z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (reprezentujący Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Studentów Medycyny), którzy poprowadzili spotkania dla młodzieży – osobno dla mężczyzn „Antykoncepcja – Męski Przewodnik po nowoczesnej antykoncepcji” oraz dla kobiet „Wykład nt. pierwszej wizyty u ginekologa”.  
Warto wspomnieć również o prowadzonych przez Stowarzyszenie dla Ziemi warsztatach muzycznych. Na warsztatach, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem można było spróbować swoich umiejętności gry na bębnach, a także wziąć udział we własnoręcznym wykonywaniu prostych instrumentów muzycznych.
Dodatkowymi atrakcjami pierwszego tygodnia ferii było m.in. wyjście do kina „Bajka” 
w Lublinie na filmy pt. „Bella i Sebastian” oraz „Misiek w New York”.
12.02.2016 r. – Walentynki.

W Dniu Zakochanych zwanym również walentynkami uczestniczyli zarówno najstarsi jak również ci najmłodsi. Na ten szczególny dzień przygotowana została poczta walentynkowa oraz liczne konkursy tematyczne, opracowane własnoręcznie przez naszych podopiecznych. Walentynki w postaci pięknie wykonanych kart trafiały do specjalnie przygotowanego pudełka – kulminacyjnym punktem było oczywiście losowanie, któremu jak zawsze towarzyszyły duże emocje.  
05.02.2016 r. – Spotkanie z ekspertem-policjant.

Spotkanie wpisuje się w cykl spotkań z ekspertami z różnych dziedzin. Tym razem zaprosiliśmy do Centrum Aktywności Środowiskowej Zastępcę Naczelnika Wydziału Kryminalnego z Komisariatu VI Policji w Lublinie. Spotkanie dotyczyło konsekwencji prawnych w sytuacjach przemocy fizycznej, psychicznej oraz cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży. Celem spotkania było uświadomienie naszym podopiecznym oraz ich rodzicom/opiekunom niebezpieczeństw jakie mogą pojawiać się w internecie oraz jak im zapobiegać. W pierwszej kolejności odbyła się prelekcja dla dzieci i młodzieży, a następnie dla osób dorosłych.
22.01.2016 r. – Dzień Babci i Dziadka.

Spotkanie okolicznościowe wpisuje się w działania skierowane do środowiska lokalnego. Uroczystość miała charakter integracji międzypokoleniowej dzieci z babciami oraz dziadkami. Spotkanie poprzedzone było zaproszeniem (informacja w postaci plakatów) wszystkich zainteresowanych seniorów z obszaru działania Sekcji Pracy Socjalnej Nr 23 G. Harmonogram spotkania zawierał zarówno część artystyczną (recytacja wierszy, program wokalno – muzyczny w wykonaniu dzieci) oraz wspólny poczęstunek. Aspekt integracyjny spotkania podkreślało wspólne śpiewanie - karaoke, w którym wzięły udział babcie oraz dziadkowie wraz ze swoimi wnuczętami.
19.01.2016 r. – Spotkanie z ekspertem - lekarz.

W poniedziałek odbyło się spotkanie z lek. med. Panem Jerzym Hławaczem. Pan Jerzy Hławacz, specjalista ginekolog przeprowadził wykład na temat promocji zdrowia, a w szczególności profilaktyki walki z rakiem szyjki macicy i jajników. Dodatkowym atutem spotkania była też możliwość zapisania się uczestniczek na badania w w/w zakresie w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Św. Jana z Dukli w Lublinie.     
15.01.2016 r. – Zabawa karnawałowa.

Zabawa karnawałowa zorganizowana została w piątek 15 stycznia. W rolę DJ-ek oraz animatorek zabaw dla młodszych dzieci wcieliły się uczestniczki Grupy Wsparcia Nr 3. Dziewczyny przygotowały trzy różne zabawy dla każdej z grup wiekowych. Wszyscy uczestnicy konkurencji niezależnie od zajętego miejsca, otrzymali drobny upominek. Dla bawiących się dzieci przygotowano również słodki poczęstunek. 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego